Szczecin_UP! Dołącz do programu

Wypełnij formularz

Znamy zwycięzców 3. edycji programu!


Firma RE make it projektująca i wytwarzająca przedmioty użytkowe m.in. z odpadów produkcyjnych i materiałów po starych reklamach dla firm i instytucji oraz projekt BIO-PHOTO-POLYMER rozwijający technologię umożliwiającą produkcję bezpiecznych dla środowiska polimerów – to zwycięzcy III edycji programu mentoringowego dla start-upów „Szczecin_UP!”.

 

DSCF0888.JPG

W trzeciej już edycji programu Szczecin_UP! udział wzięło 7 zespołów. Uczestników podzielono na dwie kategorie: „proof of concept” - osoby z pomysłem na nowy produkt, usługę lub technologię, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz „young business” – firmy działające na rynku nie dłużej niż 3 lata, które chcą rozwinąć nowy produkt, usługę lub technologię.

 

- Przez prawie 4 miesiące uczestnicy programu rozwijali swoje firmy i pomysły biznesowe pod okiem doświadczonych mentorów i doradców. Wzięli także udział w dwóch „pitch campach”, podczas których szlifowali umiejętność prezentowania swoich pomysłów przed inwestorami, a następnie zaprezentowali się przed kapitułą programu, która wyłoniła zwycięzców  – wyjaśnia koordynatorka programu, Magdalena Mikołajczak z Technoparku Pomerania.

 

W kategorii „young business” zwyciężyła firma RE make it, która przetwarza nieużywane, niechciane bądź zniszczone materiały oraz odpady firm i instytucji i tworzy z nich nowe, dedykowane produkty, np. plecaki, torebki, organizery czy gadżety promocyjne. – Pomagamy firmom i instytucjom spojrzeć na ich materiały i odpady z zupełnie innej strony. Dajemy drugie życie i często wyższą wartość materiałom, które byłyby wyrzucane. Przyczyniamy się do zmniejszenia ilość śmieci. Wyróżnia nas to, że nie produkujemy „na stan”, realizujemy tylko indywidulne projekty na zlecenie  – wskazują założycielki RE make it, Anna Cisińska-Młynek i Magdalena Krzywicka. Dzięki udziałowi w programie Szczecin_UP firma dokonała re-brandingu, podjęła prace nad nową stroną, identyfikacją wizualną i komunikacją, a także przyspieszyła plan ekspansji na rynek skandynawski i niemiecki.

 

Firma Re make it.jpg

 

W kategorii „proof of concept” najlepszy okazał się projekt BIO-PHOTO-POLYMER autorstwa szczecińskich naukowców: Pauliny Bednarczyk, Pauli Ossowicz-Rupniewskiej i  Rafała Rakoczego. Jego celem jest rozwijanie "zielonych" technologii zgodnie z globalnym trendem "green+green". - Nasza technologia opiera się na zastępowaniu surowców petrochemicznych surowcami odnawialnymi, co pozwala na produkcję bezpiecznych dla środowiska polimerów przy wykorzystaniu proekologicznych, szybkich i energooszczędnych metod takich jak fotopolimeryzacja – wyjaśniają autorzy projektu. Projekt zakłada stworzenie szerokiej gamy produktów polimerowych dla różnych gałęzi przemysłu, co umożliwi firmom znaczne obniżenie kosztów energii przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa produkcji.

 

ptojekt BIO-PHOTO-POLYMER.jpg

 


Ruszyła III edycja programu Szczecin_UP!


 

Rozpoczęła się rekrutacja startupów do III edycji szczecińskiego programu mentoringowego „Szczecin_UP!”. Wsparcie oferowane jest początkującym, kreatywnym przedsiębiorcom oraz autorom innowacyjnych pomysłów, którzy nie posiadają jeszcze  zarejestrowanej firmy. Uczestnicy programu będą mogli skorzystać z bezpłatnego wsparcia mentorów i doradców. Na najlepsze startupy czekają nagrody pieniężne.

 

Celem programu „Szczecin_Up!" jest tworzenie dobrych warunków do dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Koordynatorem programu jest Technopark Pomerania.

 

W ramach „Szczecin_UP!” startupy otrzymają bezpłatne wsparcie doświadczonych przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów branżowych w różnych dziedzinach biznesowych. Będą mieli również okazję do zaprezentowania swoich pomysłów przed inwestorami indywidualnymi i przedstawicielami funduszy inwestycyjnych.

 

- Firmy będą podzielone na 2 kategorie: „proof of concept”, obejmującą osoby z pomysłem na nowy produkt, usługę lub technologię, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz kategorię „young business” obejmującą osoby i podmioty działające na rynku nie dłużej niż 3 lata, które chcą rozwinąć nowy, innowacyjny produkt, usługę lub technologię – wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska-Kwaśnik z Technoparku Pomerania.

 

Do udziału w programie wyłonionych zostanie 6 startupów – po 3 w obu kategoriach. Zwycięzca kategorii „proof of concept” otrzyma nagrodę finansową w wysokości 7 tysięcy zł, a zwycięzca kategorii „young business” nagrodę w wysokości 12 tysięcy zł.

Zainteresowane osoby i podmioty mogą zgłaszać się do programu do 31 października 2023 r.


Znamy zwycięzców II edycji programu „Szczecin_UP!”


 

Firma mPower napędzająca rewolucję technologiczną w zakresie bezemisyjnego transportu oraz projekt „Liście” autorstwa Patrycji Mrozińskiej, czyli ekologiczna farma wertykalna w centrum Szczecina produkująca jadalne mikroliście – to zwycięzcy II edycji biznesowego programu mentoringowego „Szczecin_UP!”. Najlepsze startupy wyłonione przez kapitułę programu otrzymały nagrody finansowe oraz wsparcie Technoparku Pomerania w dalszym rozwijaniu biznesu.

 

W programie Szczecin_UP! 2.0. udział wzięło 12 zespołów. Uczestników podzielono na dwie kategorie: „proof of concept” – osoby z pomysłem na nowy produkt, usługę lub technologię, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz „young business” – firmy działające na rynku nie dłużej niż 3 lata, które chcą rozwinąć nowy produkt, usługę lub technologię.

 

– Zespołom udzielono wsparcia w postaci mentoringu doświadczonych przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów branżowych, a także szkoleń i warsztatów biznesowych we wskazanych przez nich dziedzinach – wyjaśnia koordynatorka programu, Magdalena Mikołajczak z Technoparku Pomerania – Następnie zaprezentowali oni swoje pomysły przed inwestorami oraz przed kapitułą programu, która wyłoniła laureatów.

 

W kategorii „young business” zwyciężyła firma mPower zarządzana przez dra hab. inż. prof. ZUT Marcina Hołuba oraz dra inż. Michała Bonisławskiego. Spółka rozwija nowoczesne komponenty energoelektroniczne i maszyn elektrycznych, a także innowacyjne technologie wspierające projektowanie, budowę i integrację napędów wodorowych i elektrycznych do pojazdów bezemisyjnych. Za zajęcie I miejsca firma otrzymała nagrodę w wysokości 30 tysięcy zł oraz udział w Programie Inkubacji Technoparku Pomerania obejmującym pomieszczenie biurowe i 40 h wsparcia szkoleniowo-doradczego przez 12 miesięcy.

 

II miejsce w kategorii „young business” oraz nagrodę w wysokości 20 tysięcy zł i udział w Programie Inkubacji Technoparku Pomerania zdobyła Spółka Combo Gaming tworząca miniaturowy, przenośny komputer gamingowy Combo, który można nazwać przenośną konsolą. – Jest to obecnie nisza rynkowa, która ma jednak szansę na dynamiczny rozwój z uwagi na możliwości technologiczne nowych procesorów, które zapewniają odpowiednią wydajność, aby móc obsługiwać gry AAA (np. Cyberpunka) przy poborze energii zapewniającym ciągłą rozgrywkę przez min. 4 h – wskazują twórcy produktu.

 

W kategorii „proof of concept” najlepszy okazał się projekt ekologicznej farmy wertykalnej, czyli uprawy pionowej w zamkniętym pomieszczeniu w centrum Szczecina. – Początkowo farma produkowałaby jadalne mikroliście, a następnie także zioła oraz jadalne kwiaty i baby warzyw. Umożliwiłoby to skrócenie łańcucha dostaw do lokalnych restauracji i sklepów oraz dostarczanie świeżych produktów przez cały rok niezależnie od pogody, dzięki uprawie w kontrolowanych warunkach – wskazuje autorka pomysłu, Patrycja Mrozińska, która wygrała 15 tysięcy zł oraz udział w Programie Inkubacji Technoparku Pomerania przez 6 miesięcy.

 

II miejsce w kategorii „proof of concept” zajął pomysł unikatowej pod względem designu strategicznej gry planszowej GNOK autorstwa Martyny i Konrada Jakubowskich oraz Aleksandry Zadrożnej. – To zaawansowana gra logiczna o nowej mechanice rozgrywki, zbierająca bardzo pozytywne recenzje w pierwszych badaniach rynkowych. To nie tylko rozrywka, testowane są także możliwości jej wykorzystania w badaniach psychologicznych – wyjaśnia Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania i członek kapituły konkursowej. Projekt GNOK nagordzono czekiem na 10 tysięcy złotych oraz udziałem w Programie Inkubacji Technoparku Pomerania przez 6 miesięcy.

 

Szczecin_UP! to pierwszy program mentoringowy dla start-upów realizowany przez Miasto Szczecin. Jego celem jest tworzenie dobrych warunków do dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie miasta i Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Koordynatorem i organizatorem programu na zlecenie miasta jest Technopark Pomerania. Partnerami programu są Klaster IT oraz mentorzy i doradcy reprezentujący firmy z różnych dziedzin gospodarki, którzy dla uczestników programu są przewodnikami w trudnym procesie zdobywania doświadczenia biznesowego.

 

img56n950t1006-768x513.jpgimg82n522t604-768x513.jpgimg85n732t817-768x513.jpgimg58n411t469-768x491.jpg


Przed nami finał II edycji Szczecin_UP!


 

Już 20 kwietnia 2022 r. odbędzie się uroczystą Gala Finałowa „Szczecin_Up!”, podczas której poznamy zwycięzców II edycji programu. Kapituła konkursowa wyłoni i nagrodzi 4 najlepsze startupy spośród 11 zespołów uczestniczących w programie.

 

W ostatnich miesiącach uczestniczący w programie początkujący przedsiębiorcy oraz kandydaci na przedsiębiorców korzystali z bezpłatnego wsparcia mentorów i doraców biznesowych oraz dostępu do wiedzy i szkoleń, które pomogły im rozwijać ich projekty. Następnie prezentowali swoje pomysły biznesowe inwestorom podczas Pitch Campu oraz kapitule konkursowej programu. Przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców.

 

Najlepsze startupy tegorocznej edycji Szczecin_UP! poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 20 kwietnia 2022 r. w godz. 19.00-21.00 w Willi Lentza (Aleja Wojska Polskiego 84) w Szczecinie.

 

 

img80n879t959-768x513.jpgimg54n837t891-768x513.jpg


Trwa rekrutacja do II edycji „Szczecin_UP!”


 

Do 30 września br. potrwa rekrutacja startupów do drugiej edycji szczecińskiego programu mentoringowego „Szczecin_UP!”. Wsparcie oferowane jest początkującym, kreatywnym przedsiębiorcom oraz autorom innowacyjnych pomysłów, którzy nie posiadają jeszcze  zarejestrowanej firmy.  Uczestnicy programu będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnego wsparcia mentorów i doradców oraz dostępu do wiedzy i specjalistycznych szkoleń. Na najlepsze startupy czekają atrakcyjne nagrody.

 

Celem programu „Szczecin_Up!” jest tworzenie dobrych warunków do dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie miasta i Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Koordynatorem programu jest Technopark Pomerania.

 

 W tym roku firmy biorące udział w programie podzielone będą na 2 kategorie: „proof of concept”, obejmującą osoby z pomysłem na nowy produkt, usługę lub technologię, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz kategorię „young business” obejmującą osoby i podmioty działające na rynku nie dłużej niż 3 lata, które chcą rozwinąć nowy, innowacyjny produkt, usługę lub technologię – wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska-Kwaśnik z Technoparku Pomerania.

 

Do udziału w programie wyłonionych zostanie po 8 startupów w obu kategoriach – łącznie 16 firm. Na czas realizacji programu otrzymają one pomieszczenia biurowe w Technoparku Pomerania. Najlepsze startupy wyłonione przez kapitułę programu otrzymają nagrody finansowe w wysokości od 10 do 30 tysięcy zł oraz możliwość udziału w Programie Inkubacji Technoparku Pomerania.

 


Przedłużamy rekrutację do programu!


 

Do 15 października 2021 r. przyjmujemy zgłoszenia startupów do programu Szczecin_UP!. Zachęcamy początkujących przedsiębiorców oraz autorów innowacyjnych pomysłów biznesowych do skorzystania m.in. z bezpłatnego wsparcia mentorów i doradców biznesowych oraz dostępu do wiedzy i specjalistycznych szkoleń.

 

Do udziału w II edycji „Szczecin_UP!” wyłonionych zostanie 16 firm. Na czas realizacji programu otrzymają one pomieszczenia biurowe w Technoparku Pomerania. Najlepsze startupy otrzymają nagrody finansowe w wysokości od 10 do 30 tysięcy zł oraz możliwość udziału w Programie Inkubacji Technoparku Pomerania.

 

Nie zwlekajcie i już dziś wypełnijcie formularz.


Powołanie Kapituły


 

Miło nam poinformować, iż Kapituła Nagrody „Programu Mentoringowego Szczecin_Up!” została powołana przez Prezesa Zarządu Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Marka Kubika. Zarządzenie z dnia 19 listopada 2019 r. znajdziecie pod tym linkiem.

Prezentacje startupów przed Kapitułą zaplanowane są na 3 i 4 grudnia. Trzymajcie kciuki!


Mamy laureatów I Edycji Programu!


 

11 grudnia odbyła się Gala Finałowa Programu Szczecin_Up!. Czas przedstawić Wam naszych Laureatów!

 

 

  • I miejsce – Phage Armour
  • II miejsce – Sazzap (Smart Plan)

 

 

Phage Armour – projekt odpowiada na problem szerzenia się oporności bakterii na antybiotyki. PhageArmour Sp. z o.o. oferuje rozwiązania oparte na bakteriofagach litycznych, które skutecznie usuwają ze środowiska dokładnie te bakterie, które chcemy żeby usuwały.

 

Sazzap to system planowania do szybkiego zarządzania grafikami, w którym pracownicy firmy przy pomocy oddzielnych kont będą mieli możliwość wysyłać swoją dyspozycyjność i wyświetlać otrzymane zmiany.

 

Wielkie gratulacje!

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom programu – to z jakim zaangażowaniem pracowaliście przez ostatnie kilka miesięcy, jaki postęp zrobiliście w rozwoju swoich projektów robi ogromne wrażenie! Trzymamy kciuki za Wasze sukcesy.

 

Podziękowania należą się także naszym mentorom i doradcom – za to, że podzieliliście się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem. Wsparcie jakie daliście naszym startupom jest nieocenione – dziękujemy!

 

img27n606t633-768x576.jpg​​​​​​​

 


Prezentacje startupów na Śniadaniu Klastrowym


 

Kilka startupów biorących udział w naszym programie miało okazję zaprezentować się na Śniadaniu Klastrowym, które odbyło się 31 października w Technoparku Pomerania. Uczestnicy opowiedzieli o swoich projektach, a także przedstawili potrzeby w zakresie rozwiązań IT. Spotkanie było okazją do rozmów i konsultacji, a także nawiązania kontaktów z szerokim gronem ekspertów z branży – firm członkowskich Klastra IT.

 

Projekty, które wzięły udział w Śniadaniu: MyOdoo.pl, Allegen, Escape Room Supplier, pAudio Technologies, Incepcja / Virus Wars AR, SmartPlan / Sazzap.

 

img100n815t915-768x649.jpgimg99n599t698-768x576.jpgimg58n989t1047-768x576.jpg img12n488t500-768x576.jpg


Spotkania startupów z mentorami


 

W sierpniu i październiku odbyły się kolejne spotkania mentorów, doradców i startupów biorących udział w naszym programie. Uczestnicy zaprezentowali swoje postępy, a także przedstawili aktualne wyzwania z jakimi się borykają. Nasi Eksperci doradzili odpowiednie rozwiązania, dzieląc się swoim doświadczeniem. Wspaniale jest posłuchać, jak ogromny postęp robią uczestnicy w swoich projektach. To wszystko dzięki ich zaangażowaniu, motywacji i wykonanej pracy. Brawo!

 

img34n780t814-768x589.jpgimg100n514t614-768x576.jpg


Szkolenia dla startupów


 

Uczestnicy naszego programu brali udział w trzech szkoleniach przygotowanych zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami.

 

13.09.2019 – Szkolenie „Cross-selling i up-selling – naucz się sprzedawać więcej” dostarczyło startupom dużą dawkę wiedzy i inspiracji. O nowoczesnych technikach sprzedaży opowiedział Zbigniew Pankiewicz – dyplomowany trener biznesu, specjalizujący się w tematyce zarządzania, komunikacji i marketingu.

 

19.09.2019 – Szkolenie „Optymalne decyzje i bezpieczne prowadzenie firmy” poprowadziła pani Beata Kuśmierek – praktyk, doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów podatkowych, certyfikowany księgowy. Spotkanie pozytywnie ocenili uczestnicy: „Szkolenia są rzeczowe i profesjonalne – widać gruntowną i praktyczną znajomość tematu przez trenerów.”

 

01.10.2019 – Szkolenie „Jak ogarnąć prawo? Kilka rad dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy” poprowadził Rafał Malujda – radca prawny i rzecznik patentowy. Opinie uczestników mówią same za siebie: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z owocnego szkolenia, zwłaszcza z możliwości bieżącego konsultowania konkretnych kwestii, istotnych dla poszczególnych obecnych na spotkaniu startupów” – zespół Incepcja.

 

img58n345t403-768x576.jpgimg17n508t525-768x576.jpg

 


Partner Programu - Klaster IT


 

W realizacji programu Szczecin_Up, Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej wspiera Klaster ICT Pomorze Zachodnie. ARMS jest Koordynatorem projektu, natomiast Klaster jako ekspert znający środowisko startupowe w regionie, dba o odpowiednią wartość merytoryczną programu.

 

Do zadań Klastra należy m.in. bieżące wsparcie i doradztwo dotyczące realizacji programu, pomoc w organizowaniu szkoleń tematycznych dostosowanych do potrzeb startupów, czy prowadzenie spotkań uczestników z mentorami.

Zapraszamy na stronę: www.klaster.it